Bize Ulaşın

Alman İmplant Markaları ve Fiyatları

Alman İmplant Markaları ve Fiyatları

İmplant tedavisi, hastaların farklı nedenlerden dolayı dişlerini kaybetmesi sonucu uygulanan bir yöntemdir. Diş implantları ile kaybettiğimiz dişlerin yerini doldurabiliriz. Diş kaybı yaşamak, ağız sağlığı için son derece zararlıdır. Diş kaybı yaşamak hastalara hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan büyük zararlar verir.

Diş hekimleri, eksik dişinizi tamamlamak için sıklıkla implant tedavisine başvurur. Uygulamanın doğru ve düzgün gerçekleşmesiyle uzun yıllar implant diş kullanabilirsiniz.

İmplant tedavisi hem zorlu hem de uzun bir süreçtir. Tedavi sürecindeki psikolojiniz de tedavinizin rahat ilerleyebilmesi için çok önemlidir. Ayrıca bu işlemde kullanılan malzemelerde oldukça önemlidir. İmplant tedaviniz için tercih edilen malzemeler hem kaliteli hem de ağız yapısı ile uyumlu olmalıdır.

Oldukça zor bir işlem olan implant tedavisi muhakkak deneyimli diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Kullanılan malzemelerde son derece kaliteli olmalıdır. Alman implant markaları kalite açısından dünya genelinde büyük bir yere sahiptir. Diş hekiminizle iletişime geçerek Alman markaları implantları tercih edebilirsiniz.

Alman İmplant Markaları ve Fiyatları

Alman markaları kalitesiyle geçmişten günümüze ön planda olmuştur. İmplant yönteminin, başarılı olabilmesi için kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Ülkemizde implant tedavisi için yaygın olarak kullanılan markalar Alman markalarıdır. Çünkü Alman markaların implantları son derece güvenilir ve çağa uygun şekilde üretilir.

İmplant tedavisinde, Alman markaların geçmişi diğer markalara göre daha fazladır. Bu nedenle kullanılan malzemeler hakkında bilgi sahibi olmamız daha olasıdır. Alman markaları bu alanda çok çeşitli malzemeler üretmiştir.

Dünyada birçok ülkede implant tedavisi sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle implant markaları her geçen sene daha yenilikçi ve ağız yapısıyla daha uyumlu malzemeler üretmektedir. Günümüzde hem yerli hem de yabancı pek çok implant markası bulunmaktadır.

Alman implant markaları en popüler implant markalarıdır. Kaliteli ve garantili olması sebebiyle hastalar tarafından en çok tercih edilen implant markalarıdır. Piyasada Alman markası olarak satılan ancak Alman üretimi olmayan implantlar bulunmaktadır. Diş hekiminizle birlikte bu konuda çok dikkat etmeniz gerekir.

Alman implant markalarının kaliteli ve güvenilir olmasından dolayı fiyatları diğer markalara göre daha yüksektir. Ayrıca döviz kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Fiyatları yüksek olmasına rağmen uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Türkiye’de Yaygın Olarak Tercih Edilen Alman İmplant Markaları

  • Bredent Sky
  • Camlog
  • Bego
  • Medentis ICX
  • Trias

İmplant Markalarının Önemi Var Mıdır?

Diş tedavisinde yaygın olarak kullanılan implant tedavi yöntemi doğal dişe en yakın yöntemdir. Çene kemiğine yerleştirilen materyal sayesinde kullanılan implantlar hem estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar hem de dişlerin fonksiyonunu iyileştirir.

İmplant tedavisinin yaygın olarak kullanılmasıyla birçok implant markası ortaya çıkmıştır. Ancak kaliteden yoksun olarak üretilmiş implantlar diş sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Kalitesiz implantlar, hastalarda diş kaybı ve kemik erimesi gibi önemli rahatsızlıklara yol açabilir. Bu nedenle implant markaları büyük bir önem taşır.

Bir tedavi yöntemi olarak implant kalitesiz olduğu takdirde diş eti rahatsızlıklarına da sebebiyet verir. Patenti olmayan implantlar kullanıldığında zamanla çene kemiği içerisinde kırılmalara yol açabilir. Bunun sonucunda da implantın yerinden çıkarılması gerekir. Bu durum hastalara hem psikolojik hem de fizyolojik büyük sorunlar yaratır. Böyle büyük sorunlar yaşamamak için kaliteli implant markaları kullanılması gerekir.

Camlog İmplant

İmplant tedavi yöntemlerinde, kullanılan malzemeler çok önemlidir. Ayrıca kullanılacak implantların tıp otoritelerince uygun olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Tıbbi ürünlerde FDA onayı önemlidir.

Camlog implantlar da FDA onaylı olup öne çıkan implant markalarındandır. Bünyesinde birçok farklı implant çeşidi bulundurmaktadır.

Camlog markası her türlü kemik yapısına uyumlu ve her bütçeye uygun implant çeşitleri üretmektedir. İlk çıkan implant serileri Cylinder – Line ve Screw – Cyinder – Line olup firmayı öne çıkarmıştır.

Bego İmplant

Bego implant, Alman yapımı ve yüksek kaliteye sahip implantlardır. Bu implant markaları 100 senedir hizmet vermektedir. Verimliliği en yüksek olan implant markaları arasındadır. Bego implant markaları sizlere hem muhteşem bir görünüm hem de sağlıklı beslenme olanağı sağlar.

Bego implant markalarının sık olarak tercih edilmesinin en önemli sebebi dayanıklılığının yüksek olmasıdır. Dayanıklılığı ve verimliliği temel prensip olarak belirleyen bego implantlar, ağız sağlığınıza kavuşmanız için muhteşem bir tercih olacaktır. Ayrıca görünüm bakımından kendi dişinizden ayırt edemeyeceğiniz şekilde gerçeklik göstermektedir.

Bego implantlar sürekli gelişim gösteren implant türleridir. Her isteğe cevap verebilecek nitelikte ürünler üretmeye özen gösteren bir firmadır. Gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir Alman markasıdır.

Alman İmplant Markalarının Fiyatları

Diş hekimliği tarafından uygulanan implant tedavisi sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Gelişen teknoloji ile beraber insanlar daha çok bilinçlenerek diğer dişlere zarar vermeden implant tedavisini tercih etmeye başlamışlardır.

İmplant fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Yerli implant markalarının fiyatları ile yabancı markaların fiyatları da değişmektedir.  Alman implant markaları kalite açısından yüksek olduğundan diğer markalara göre daha pahalı olabilir. Ancak bazı Alman marka ürünlerinde her bütçeye uygun olanları mevcuttur.

Alman implant fiyatları, kullanılan teknoloji ve malzemeye bağlı olarak farklılık göstermektedir. İthal ürünler olacağı için Euro üzerinden hesaplanır.

Fiyat bilgisi edinebilmek için sayfamızda yer alan Whatsapp yardım hattından veya telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Doğru İmplant Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş implantı, farklı nedenlerle ağzın üst yapı ve alt yapısında kaybedilen dişlerin yerine konması için kullanılır. Doğru bir implant türü seçmeniz kusursuz sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Titanyumdan imal edilen diş implantları en yaygın seçeneklerden bir tanesidir. Titanyum implantların tercih edilmesinin sebebi alerjik etki göstermemesi ve hızlı ossointegre olmasıdır. Titanyuma karşı alerjisi olan kişilerin farklı implant malzemelerini tercih etmesi gerekir.

Seramik ürünlerde tercih edilebilir. Seramiğinde titanyumdan farklı özellikleri bulunmaktadır. Örneğin titanyum korozyona uğrasa da seramikte korozyon oluşumu olmaz. Ayrıca seramikler estetik açıdan daha dikkat çekicidir. Seramik ilk günkü kadar güçlü ve sağlıklı kalabilir. Seramik kullanıldığında implant çevresinde iltihap oluşma ihtimali daha düşüktür.

Sizlerde bu farklılıkları göz önünde bulundurarak ağız yapınıza en uygun implant malzemelerini tercih edebilirsiniz.

İmplant Seçimi Neye Göre Yapılır?

Diş implantı seçerken insanlar farklı farklı seçenekleri göz önünde bulundurur. Seçtiğimiz implant sadece görsel açıdan değil işlevsel açıdan da kusursuz olmalıdır. Hastalar tercih yaparken malzeme yapısına ve fiyat aralığına göre seçimini yapar. Her zaman sağlığımız açısından kaliteyi ön planda tutmamız gerekir. Fiyat da seçim yaparken önemli bir faktördür ancak kalite daha önceliklidir.

Dentaliva diş kliniğimizde uzman hekimlerimiz sayesinde doğru implant seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bize Sorun!
Randevu Formu