Bize Ulaşın

İsviçre İmplant Markaları

İsviçre İmplant Markaları

İmplant; diş tedavisinde çok sık bir şekilde kullanılan tedavi yöntemlerinin başında gelirken, İsviçre implant markaları beklentileri karşılayan çok geniş yelpazesi ile beklentileri karşılar. Bilinenin tam aksine son derece basit ve kısa süren implant tedavisi; yapı itibariyle çürümüş, kırılmış ya da eksik dişlerin yerini doldurmak için uygulanan bir tedavi yöntemi olarak karşınıza çıkar. İmplant tedavisi yönteminde, işlemin yapımı kadar tercih edilen implant markaları ve yapısı da son derece önemlidir. Bu yüzden implant konusunda yeterince bilgi sahibi olmak gerekir. Günümüzde implant tedavisinde kullanılan, birbirinden farklı özelliklerde ve yüksek kalitede 900’e yakın implant markası bulunur. Ülkemizde ise yerli implant markalarının farklılığına göre bu sayı 60’a yakındır.

İmplant sektöründe Pazar payı çok büyük olan en iyi implant markaları; genel olarak diş hekiminin önerdiği yelpaze içerisinde yer alır. Türkiye açısından ise bu markalar global ve yerel olmak üzere iki ayrı grupta değerlendirilir. En iyi implant markaları, yüksek kalite sunduğundan çok uzun ömürlü bir deneyime sahiptir.

İmplant; eksik diş tedavisi için kullanılan çok önemli bir tıbbi bileşen olarak karşınıza çıkar. Eksik dişleri olan hastalar için, tercih ettiği implantlar doğal dişlerin yerini alır. Diş implantları doğal dişlere yakın ve daha kalıcı bir çözüm arayışına giren hastalar tarafından tercih edilir. Ancak bu tedavi türünün protez ve köprü tedavilerine göre çok daha maliyetli olabildiğinin bilinmesinde fayda vardır.

İmplant tedavileri için kullanılan birbirinden farklı birçok diş implantı markası vardır. Bu markalar; içeriklerine, implantın kullanılacağı dişin ve çene yapısına göre farklılık gösterir. Yüzlerce farklı çeşidi olan diş implantlarını yakından inceleyerek, çene ve diş yapısına en uygun ve en nitelikli diş implantını tercih edebilirsiniz.

Eksik diş tedavisi yaptırmak isteyen hastalar için, en iyi implant markalarını tercih etmek tek başına doğru olmayabilir. Bu konuda diş hekiminde destek almak çok önemlidir. Ağız ve diş muayenesini yapan diş hekimi, hastalar için bu konuda en iyi yönlendiricidir. Dünya genelinde en iyi implant markaları; sadece ürettikleri nitelikli diş implantları ile bilinmezler. Aynı zamanda bu konuda gereken geliştirme ve araştırma yatırımlarını da yaparlar. En iyi implant markalarının başında gelen İsviçre implantları, hemen hemen tüm hastalara ulaşmaya ve implant sistemleri ile hastaların ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışır.

İmplant Çeşitleri

İmplant markaları başında gelen, yüksek kalite standartlarında implant çeşitleri ile hastaların memnuniyetini kazanan İsviçre implant markaları şu şekilde sıralanabilir:

Nobel Biocare

Nobel Biocare; İsviçre merkezli bir dental malzeme üreticisi olarak karşınıza çıkar. CAD/CAM tabanlı olarak tamamen kişiye özel protezler ve diş implantları ile her ihtiyaca hitap eder. Özellikle diş implantı söz konusu olduğunda, global anlamda en iyi implant markaları arasında yer aldığı söylenebilir. Nobel Biocare tarafından üretilen tüm diş implantlarında, malzeme kalitesi birinci sınıftır.

Diğer implant markaları ile kıyaslandığında implant fiyatları bakımında bazı dezavantajlar olabilir. Çünkü sunduğu kalite doğrultusunda fiyat aralıkları biraz yüksektir. İmplant tedavisinde önceliği her zaman yüksek kalite olan hastalar için Nobel Biocare tercih edilebilecek olan en iyi markalardan biridir.

Straumann

Straumann: genel üretim merkezi olarak İsviçre’nin Basel kentinde bulunan büyük ölçekli bir şirkettir. Bu şirketin üretimleri geniş bir yelpazeye sahip olduğundan, sadece diş implantları ile ilgilenmez. Diş hekimlerinin kullandığı malzemeler, diş malzemeler, CAD/CAM protezleri şeffaf plaklar ve dijital ekipmanlar üretilir. Straumann markasını diğer markalardan farklı hale getiren ise, her zaman yenilikçi ve modern bir tasarım yaklaşımına sahip olmasıdır. Dental implant alanında her zaman bilimsel ilerlemelere odaklanarak sektörde bir öncü olmaya çalışır. Diş tedavileri söz konusu olduğunda, her zaman yenilikçi ve özgün fikirler Straumann firmasından çıkar.

Astra Tech

Astra Tech markası İsviçre’de kurulan ve dental implant söz konusu olduğunda Avrupa’nın birçok ülkesinde aktif şekilde hizmet veren bir konumda yer alır. Ülkemizde de birçok diş hekimi tarafından tavsiye edilen bu marka, üretim sırasında kullanılan yüksek kalite standartlarında yenilikçi teknoloji sayesinde estetik ve sağlamlığı bir araya getirmiştir. Dental implant ürünlerinde yüksek kaliteli hammaddelere yer veren Astra Tech; sağlamlık garantisi sebebiyle uzun kullanım için oldukça uygundur. Aynı zamanda FDA onaylı implant markalarından birisi olduğu için, insan sağlığı açısından hiçbir şekilde risk teşkil etmez.

Astra Tech, diş implantının tüm ürünleri ağız ve diş sağlığı açısından uygulanan işlemler için uygundur. Bundan kaynaklı bu marka özellikle diş hekimlerinin ilk tercihleri arasında yer alır.

İsviçre implant fiyatları; kalite olarak beklentileri karşılarken, diğer implant markaları ile kıyaslandığında fiyat olarak biraz daha yüksektir. Bu durumu göz önünde bulundurarak bir seçim yapmakta fayda vardır. İsviçre diş implant fiyatları, birçok etkene göre değişiklik gösterir. En iyi implant markalarının fiyatları, diğerlerine göre doğal olarak daha yüksek fiyatlıdır. Yapılacak olan implant sayısı ve tedavisi, kullanılacak ek yöntemler fiyatı doğrudan etkiler. Bu yüzden öncelikle diş hekiminize danışmadan önce, doğru fiyatı öğrenme şansınız bulunmamaktadır.

Genel bir izlenime sahip olabilmek için implant diş fiyatlarını iki gruba ayırmak mümkündür. Dünya çapında markaların başında gelen İsviçre implatları ve yerli markaların ürettiği implantlar arasında bir miktar fiyat farkı söz konusu olabilir. Ayrıca implant fiyatları, üretim kalitesine göre farklılık gösterebilir.

En İyi İmplant Markası Nasıl Seçilir?

En iyi implant markasını tercih ederken göz önünde bulundurulması gereken bazı detaylar vardır. Bu detayları göz önünde bulundurmak, en doğru tercihi yaparak uzun ömürlü ve sorunsuz bir implant kullanımı imkanı verir. Bu detaylar şu şekilde sıralanabilir:

Üretim tecrübesi: Seçilen implant markasının ne kadar süredir diş implantı üretimi yaptığına mutlaka dikkat edilmelidir. Bu yüzden tercihiniz her zaman uzun süreli olarak üretim yapan markalardan yana olmalıdır. En iyi implant markalarının başında gelen İsviçre implantları, bunu sağlamaya odaklanan bir çalışma prensibi ile ön plana çıkar,

Başarısızlık oranı: Üretim yapan implant markasının başarısızlık oranı, seçim yaparken önemli bir yol gösterici unsur haline gelebilir. Daha önce üretilen diş implantlarında istenilen kaliteyi yakalayamayan markalardan mutlaka uzak durulmalıdır. Her zaman çözüm odaklı olan implant markaları, sorunsuz bir kullanım için olmazsa olmazdır,

Ürün araştırması: Bir markanın en iyi implant markaları arasında yer alabilmesi için, her zaman araştırma ve geliştirme konusunda dikkat etmesi gerekir. Belli kalite standartlarını yakalamış olan İsviçre implant markaları tercih edildiğinde, bu konuda bir sorun yaşama ihtimali çok daha düşüktür,

Orjinal üretim: En kaliteli implant markaları, orjinal üretim gerçekleştirerek, hiçbir zaman sahte üretimlere başvurmazlar. Bu yüzden öncelikli olarak uygun fiyatlı implant tercih etmek için çaba gösterdiğinizde, sahte markalara denk gelme ihtimaliniz çok daha yüksek olacaktır. Dolayısıyla hem zamandan hem de nakitten zarar etmemek için, implant markası seçiminde kaliteli üretim ön planda tutulmalıdır.

Doğru İmplant Seçimi Dentaliva’da

İmplant diş markası seçiminde, markaların sunduğu kalite ve güvenilirliğin yanı sıra, diş hekimi seçimi de oldukça önemlidir. Bu yüzden implant yapımına karar vermeden önce, mutlaka diş uygulamaları konusunda başarılı ve hastaları ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran uzman bir diş kliniğinin tercih edilmesi gerekir.

Diş hekimin önerilerine bağlı olarak ağız ve diş bakımına dikkat ederseniz, diş implantını uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Kaliteli ve doğru koşullarda bakımı yapılan bir diş implantı, ortalama olarak 10-15 yıllık bir kullanım ömrüne sahiptir. Ancak en iyi implant markalarıyla yapılan implant tedavileri, eksik dişler için en güvenilir ve kalıcı çözüm olarak değerlendirilebilir.

Her diş hekiminin implant tedavisinde kullandığı marka birbirinden farklı olabilir. Ancak Detaliva alanında uzman diş hekimleri; İsviçre diş implantlarının üretim kalitesinin farkında olarak, genel olarak tercihini bu markalardan yana kullanır.

İmplant diş tedavisi yaptırmaya karar veren hastalar için her zaman en doğru implant markasını öneren Dentaliva uzman diş hekimleri, hastaların rahat ve konforlu bir ortamda diş tedavisi konforunu yaşamasını sağlar. Uzun yıllardan bu yana nitelikli ağız ve diş tedavileri ile rakiplerinden bir adım öne çıkmayı başaran Dentaliva, estetik gülüş tasarımı ve implant tedavisi başta olmak üzere hastaların ihtiyacı olan diş tedavisine cazip fiyat aralıklarında ulaşabilmesini sağlar. Buna bağlı olarak sizde Dentaliva kalitesini yaşamak ve özgüvenli bir gülüşe sahip olmak için web sitemizde yer alan iletişim numaralarını kullanarak hemen bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bize Sorun!
Randevu Formu