Bize Ulaşın
İletişim Bilgileri

Avcılar:Üniversite Mahallesi Londra Asfaltı E5 Yanyol Çimli Sokak No:24 Avcılar/İstanbulAdres Tarifi

İletişim Formu
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..

Avcılar Diş, Avcılar Diş Hastanesi, Avcılar Diş Kliniği

Ağız ve diş sağlığı konusunda tercih edeceğiniz diş kliniği son derece önemli bir yer tutmaktadır. Diş sağlığı merkezi seçimi yaparken bazı faktörlere dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan biri verdiği sağlık hizmetlerinin kapsamıdır. Tercih ettiğiniz klinik, birçok farklı alanda tedavi sunuyorsa size avantaj sağlayacaktır. Bunun yanı sıra uzman diş hekimi kadrosu da oldukça önemli kriterlerden biridir. Ağız ve diş sağlığı açısından deneyimli ve profesyonel uzman diş hekimleri, sorunlar ortaya çıkmadan önlemler alacak ve nitelikli bir hizmet sunacaktır. Hastanenin diğer personelleri de tercihinizi etkileyen faktörlerden biri olmalıdır. Diş hekimlerinin yanı sıra deneyimli kadrosu bulunan bir hastane, tedavilerinizi daha nitelikli hale getirecektir. Son olarak modern tıbbı cihazları bulunan bir diş hastanesi, size farklı yöntemlerde tedaviler sunabilir.

Avcılar ağız ve diş sağlığı merkezi olarak Dentaliva, sizin için tüm bu kriterleri sağlamaktadır. Her biri alanında uzman diş hekimlerimiz, farklı tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. Avcılar diş hastanesi Dentaliva olarak, on yılı aşkın tecrübemizle sizleri bekliyoruz. Bizimle hemen iletişime geçerek genel diş muayenesi alabilir, tedavi sürecinizi hekimlerimizle birlikte planlayabilir ve tedavi sürecinize dair tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde edinebilirsiniz.

Avcılar Diş Hastanesi Tedavi Yöntemleri

Ağız ve diş sağlığı konusunda birçok farklı tedavi yöntemi vardır. Vücudunuzun bu bölgesinde yaşanan sorunlar, ilerleyen dönemlerde çok daha büyük problemlere yol açabilir. Bu sebeple ağız, diş ve çene bölümünde oluşan tüm rahatsızlıklarla ilgili diş hekiminize başvurmanız gerekir. Bu bölgede oluşan her bir sorun için farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Hastalığınıza ve genel durumunuza bağlı olarak uygun yöntemlerin seçilmesi gerekir.

Dentaliva bu alanda birçok farklı hizmet vermektedir. İmplantoloji, endodonti, ortodonti, pedodonti, periodontoloji, protez diş tedavisi, diş beyazlatma ve gülüş estetiği bu sağlık hizmetlerinin başında gelmektedir. Bunun yanı sıra ağız, diş ve çene cerrahisi alanında da Avcılar diş kliniği Dentaliva’ya başvurabilirsiniz.

Avcılar Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, diş ve ene cerrahisi birçok farklı tedaviyi kapsamaktadır. Diş çekimi işlemleri, 20 yaş diş çekimi işlemleri, kök ucu rezeksiyonu ve sinüs lifting gibi birçok işlem bu cerrahi uygulamalara dahil edilmektedir. Ağız, diş ve çene cerrahisi genel olarak kolay sayılabilecek bir uygulamalara sahip olsalar da yine de cerrahi işlemler olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple uzman bir hekim kadrosu tarafından yapılması gerekmektedir. Bu cerrahi işlemler çoğunlukla lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte kimi durumlarda genel anestezi de kullanılabilmektedir.

Ağız, diş ve çene cerrahisinde yapılan uygulamalar genellikle başka herhangi bir yol kalmadıysa uygulamaya konmaktadır. Birçok hasta açısından cerrahi işleme gerek kalmadan daha basit işlemlerle tedavi gerçekleşebilmektedir.

Avcılar İmplantoloji ve Protez Diş Tedavisi

İmplant ve protez diş tedavisi, diş kayıpları durumunda kullanılan yöntemlerden biridir. Çeşitli gerekçelere bağlı olarak dişlerinizi kaybedebilirsiniz. Fiziksel travmalar ve bakım yapılmayan dişler, diş kayıplarına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin gündelik yaşamlarına devam edebilmeleri için titanyum malzemelerden yapılan implant ve diş protezi gibi uygulamalara başvurulmaktadır. Bu uygulamalardan hangisinin tercih edileceği ise tamamen hastanın durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Kaybedilen dişlerin sayısına ve lokalizasyonuna bağlı olarak iki yöntemden biri tercih edilebilmektedir. Eğer bir ya da birkaç diş kaybınız varsa ve yerleri farklı farklıysa implant tedavisi tercih edilmektedir. Bu tedavide çene kemiğine titanyumdan yapılan diş kökleri yerleştirilir. Üzerine ise porselenden yapılan oldukça kullanışlı ve estetik dişler yerleştirilmektedir.

Hibrit diş protezi ise, implant üstü protezlere verilen isimdir. Bu genellikle yan yana birçok dişini kaybetmiş kişilere uygulanan yöntemlerden biridir.

Avcılar Endotonti ve Ortodonti Tedavileri

Diş ve ağız sağlığının en önemli boyutlarından biri bakımdır. Doğru bir bakım uygulanmadığı sürece dişlerinizde ve ağzınızda birçok farklı sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlarla karşılaşma ihtimalinizi minimum düzeye indirmek için, periyodik diş bakımlarını yapmalı, dişlerinizi günde en az 2 kez fırçalamalı, diş ipi ve gargara kullanmanız gerekir. Bunun yanı sıra senede iki defa diş hekiminize muayene olmalısınız.

Endodonti yani kanal tedavisi, yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntem ileri derecede enfekte olmuş dişler için kullanılmaktadır. Bu yöntemde enfekte olmuş bölge tamamen temizlenerek, dişte bir boşluk açılmaktadır. Sinirler ve damarlar alındıktan sonra ise bu boşluk, doku dostu malzemelerde doldurulmaktadır. Lokal anestezi altında yapılan bu işlemde ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Endodontinin yanı sıra kliniğimizde ortodonti tedavi hizmeti de alabilirsiniz. Ortodonti, dişlerde ve çenedeki çarpıklıkları düzeltmek için kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde hareketli ya da sabit aygıtlar yardımıyla dişler düzgün hale getirilmektedir. Çok farklı seçeneklerde diş teli ve benzeri protezler bu konuda size yardımcı olabilir. Buna karşın hangi protezin ya da aygıtın kullanılacağına durumunuza göre diş hekimi karar verecektir.

Avcılar Diş Beyazlatma ve Gülüş Estetiği

Avcılar diş hastanesi olarak, dişlerinizin estetiği konusunda da birçok farklı hizmet vermekteyiz. Bunlardan biri de gülüş estetiğidir. Gülüş estetiği; diş eti sağlığı, diş eti seviyeleri ve aralarındaki denge, dişlerin arasındaki boşluklar, temas noktaları, diş boyutları, kesici kenar uyumları ve yüzey yapıları gibi birçok unsuru ele almakta ve daha iyi bir noktaya getirmektedir. Probleminize bağlı olarak farklı yöntemler kullanılmakta ve sorun tamamen çözülmektedir.

Diş kliniğimizin bir diğer hizmeti ise diş beyazlatma işlemleridir. Dişler sigara, kahve, çay kullanımı, travmalar, genetik unsurlar ve yaşlanmaya bağlı olarak renk değiştirir. Bu değişimin önüne geçmek ve tekrar eski beyaz dişlerinize kavuşmanız için ise beyazlatma işlemleri uygulanır.

Siz de Avcılar diş hastanesi arayışındaysanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede uzman diş hekimliği hizmetlerimizden faydalanabilir ve çeşitli tedavilerimiz hakkında ayrıntılı bilgiye kavuşabilirsiniz.

Bize Sorun!
Randevu Formu