Bize Ulaşın
Türkçe English عربى

Sık Sorulan Sorular

Diş eti sağlığı, dişler arasındaki boşluklar, diş eti seviyeleri ve aralarındaki denge, dişler arasındaki temas noktalarının seviyeleri, diş boyutları, yüzey yapıları, kesici kenar uyumları gibi bir çok faktör ele alınır ve en iyi sonuç elde edilmeye çalışılır. Yüz şeklinizin hangi anatomik yapıya uygun olduğu saptanır ve en uygun diş formu seçilir. Örneğin erkekler daha keskin ve belirgin hatlara sahipken, kadınlarda bu durum daha yuvarlak hatlı ve yumuşaktır.

Ortodontik tedavinin yaşı yoktur ve her yaşta uygulanabilir. Önemli olan hastanın ihtiyacının doğru belirlenmesi ve doğru tedavi seçeneğinin uygulanmasıdır.

Tek diş kaybını restore etmek için implant üzerine tek kuron protezi (diş kaplaması) yapılır. Çoklu diş kayıplarında dişsiz bölgeye yeterli sayıda implant yerleştirilerek üzerlerine köprü tarzında sabit bir protez yapılabilir...

  • Beyazlatma ile düzeltilemeyen renkleşmelerde (kök kanal tedavisi, tetrasiklin veya diğer ilaçlar, aşırı florür, dişin renginin bozulmasına neden olur)
  • Diastemalı(iki diş arasındaki boşluk) dişlerde
  • Form bozukluğu olan dişlerde
  • Travma sonrası mine, mine-dentin kırıklarında
  • Düzgün sıralanmamış, çapraşıklık olan dişlerde

Dişlerin yüzeyinde plak dediğimiz kremimsi mikroorganizma içeren bir tabak oluşturur.Eğer bu plak diş yüzeyinden düzenli olarak fırçalama ile uzaklaştıralamaz ise sertleşir ve diş taşı ya da tartar diye adlandırığımız birikintiler oluşur.Oluşan tartarlar diş üzerinde kaldıgı sürece dişin çevre destek dokulara zarar verir.

Sağlıklı diş eti uçuk pembe renktedir ve dişin yüzeyinde bıçak sırtı şeklinde sıfırlanarak sonlanır.Diş eti hastalığının ilk belirtisi kızarıklık ve şişkinliktir.Sonra fırçalama esnasında kanamalar başlar.Bu ilk evreye gingivitis denir.Eğer tedavi edilmezse problem kemiğe ulaşır ve dişi çevreleyen kemik dokusu erimeye başlar.Diş eti kemik ile birlikte geriye çekilir.Diş kökleri ağız içinde görülür ve dişlerde hassasiyet gelişir.

Diş beyazlatma,dişetlerinin izole edilerek dişlerinin üzerine beyazlatıcı bir jel uygulanmasıyla gerçekleşir.Home Bleaching (ev tipi)Office Bleaching(Diş hekimi kliniğinde uygulanan)Tek dişe uygulanan bleaching,Home ve Office tipinin bir arada uygulandığı bleaching olmak üzere 4 çeşittir.

Anne sütü doğal şeker içerir. Özellikle gece anne sütüyle beslenmeden sonra çocuğun dişleri fırçalanmazsa,şeker dişlere yapışacak ve dişlerde çürük oluşumu başlayacaktır.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bize Sorun!

RANDEVU ALIN

google-site-verification=qMMsX_7gkUaSgnxNNyiIZfhy85NQEWeuZcOWSDmiH9Q