Bize Ulaşın
İletişim Bilgileri

Başakşehir:Başakşehir Mahallesi Hürriyet Bulvarı No.131/A 34306 Başakşehir / İstanbulAdres Tarifi

Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - C.tesi: 09:00 - 19:00
Pazar: Kapalı
İletişim Formu
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..

Başakşehir Diş, Başakşehir Diş Hastanesi, Başakşehir Diş Kliniği

Ağız ve diş sağlığı hemen hemen herkes açısından oldukça önemli konulardan biridir. Birçok insan hem diş sağlığı, hem ağız içi sağlığı hem de çene konusunda birçok farklı problem yaşayabilmektedir. Bu problemlerin bazıları kolayca çözülebilirken, bazı sorunlar ise daha ciddi cerrahi müdahaleler gerektirebilmektedir. Bu müdahaleler konusunda önemli noktalardan biri ise doğru hastane seçimidir. Uzman diş hekimi kadrosu bulunan, modern tıbbı cihazlara sahip, deneyimli bir ekibi bulunan hastaneler size birçok farklı avantaj sağlayabilir.

Başakşehir diş hastanesi olan Dentaliva bu konuda tüm beklentilerinizi karşılayabilecek kapasiteye ve potansiyele sahiptir. Dentaliva’da birçok ağız ve diş hastalığı sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığı alanında birçok farklı tedavi yöntemi vardır. Başakşehir diş kliniği olarak bu yöntemlerin hepsinde tedavi olanakları sunmaktayız.

Başakşehir Diş Hastanesi Tedavileri

Dentaliva sayesinde birçok farklı diş hekimine ulaşabilir ve bu hekimler arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Her biri alanında uzman olan diş hekimlerinin yanı sıra, tüm kadromuz bu alanda deneyimli ve profesyonel kadrolardır.

Ağız ve diş sağlığı polikliniği alanında öne çıkan Dentaliva, birçok farklı sağlık hizmetini sunmaktadır. İmplantoloji, ortodonti, pedodonti, endodonti ve periodontoloji bu hizmetlerden yanlıca birkaç tanesidir. Bunun yanı sıra ağız, diş ve çene cerrahisi alanında da birçok farklı sağlık hizmetini elde etmeniz mümkündür. Bu sağlık hizmetleri sayesinde, birçok hastalığınızı tedavi ettirebilir ve sağlıklı yaşamına geri dönebilirsiniz.

Her bir tedavi, o alanda uzman diş hekimi tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra tedavilerde modern yöntemlere başvurulmaktadır. Bu sayede tedavinizi çok daha güvenilir biçimde gerçekleştirebilir ve eski gülüşünüze yeniden kavuşabilirsiniz.

Başakşehir Çocuk Diş Hastanesi Hizmetleri

Pedodonti yani çocuk diş hekimliği, çocuklarınızın ilk süt dişlerinin çıkmasından itibaren önemli alanlardan biridir. Bebeklerinizde ilk olarak süt dişleriniz çıkar ve zamanı geldiğinde bunlar dökülerek yerini kalıcı dişlere bırakır.

Genellikle kalıcı dişlerin tamamlanması çocuklarda 12 yaşı bulmaktadır. Bununla birlikte bu sürecin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi açısından süt dişlerinin çürüksüz biçimde bulunması önemlidir. Çocuklarınızın tüm bu süreci sorunsuz biçimde atlatabilmesi için altı ayda bir pedodontist muayenesi tavsiye edilmektedir.

Başakşehir diş hastanesi olarak, çocuklarınıza en kaliteli diş sağlığı hizmetlerini sunmaktadır. Çocuklarınızda ilk süt dişleri ortalama olarak 6 aylıkken çıkmaya başlayacaktır. Bu süreçle birlikte rutin muayenesi için çocuğunuzu diş hekimine götürmelisiniz. Unutmayın ki, süt dişlerinde çürükler oluşabilir. Bunun başlıca sebebi yetersiz bakım ve sağlıksız besinlerdir. Çocuğunuzda oluşan bu sorunların çözümü için onu iyi bir diş hekimine göstermeniz ve kapsamlı bir hastaneye götürmeniz gerekir. Süt dişlerinde ortaya çıkan sorunların tedavileri kişiden kişiye olarak değişebilmektedir.

Unutmayın ki süt dişleri, gelecek kalıcı dişler için yer tutucu görevi görürler. Bu sebeple süt dişlerine iyi bakmak, ileride yaşanabilecek birçok olumsuz durumu da engelleyecektir.

Başakşehir Diş İmplant Tedavisi

Ağız, diş ve çene cerrahisinin önemli alanlarından biri de implantlardır. İmplant tedavisi diş kaybı yaşanan durumlarda yaygın olarak tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu yöntemde diş kaybının yaşandığı çene kemiğine titanyumdan yapılmış yapay diş kökleri cerrahi olarak yerleştirilmektedir. Bu köklerin üzerine ise porselen dişler gelir. Bu sayede oldukça işlevsel ve estetik dişlere kavuşmanız mümkün hale gelmektedir.

İmplant tedavisiyle aynı zamanda kemik erimesine de engel olarak, yüz yapınızı koruyabilirsiniz. İmplant tedavisinin uzman bir diş hekimi ve profesyonel bir ekip tarafından yapılması son derece önemlidir. İmplant tedavisi işlemleri hastanın durumuna bağlı olarak ortalama dört ayı bulmaktadır.

Bunun yanı sıra gerekli durumlarda implant üstü hibrit protezler de kullanılabilmektedir.

Başakşehir Diş Hastanesi Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi yani endodonti, yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde iltihaplanan ya da mikroorganizma yerleşmesi sonucunda enfekte olan pulpa dokusu çıkarılmaktadır. Pulpa dokusunun temizlenmesi, kanal boşluğunun temizlenmesi, şekil verilmesi ve doku doktu kanal dolgularının yerleştirilmesiyle, diş kaybı yaşanmadan tedavi gerçekleştirilmektedir.

Geçmişte bu tip durumlarda kesin olarak diş kaybı yaşanmaktaydı. Günümüzdeki modern tedavi yöntemleri sayesinde diş kaybı yaşanmadan bu süreci atlatabilirisiniz. Derin çürükler sebebiyle dolgu yerine kanal tedavisine başvurulmaktadır.  Kanal tedavisi, genel olarak tek bir seansta gerçekleştirilmektedir. Dişlerin durumuna göre bu 2 seansa çıkabilmektedir. Lokal anestezi altında yapılan bu işlemde herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezsiniz. Tedavi sonrasında birkaç gün sıcak, soğuk hassasiyeti oluşması ise normaldir.

Başakşehir Diş Kliniği Ortodontik Tedaviler

Ortodontik tedaviler dişlerdeki çapraşıklık ve üst ile alt çene arasındaki uyumsuzlukların düzeltilmesi uygulamalarıdır. Ortodontik tedavilerde genel olarak sabit ya da hareketli aygıtlar kullanılmaktadır. Bu aygıtlar farklı teknik ve yöntemlere sahip olabilirler. Hangi aygıtın tercih edileceği ise hastanın durumuyla alakalıdır. Bozuklukların düzeltilmesi için kullanılan bu tedavide nasıl bir aygıt kullanılacağı ve tedavinin ne kadar süreceğinize diş hekiminiz karar verecektir.

Başakşehir diş hastanesi Dentaliva olarak, deneyimli ekibimiz ve kadromuzla diş, diş eti, ağız ve çene bölgelerinde yaşadığınız tüm sorunlara etkin tedaviler uygulamaktayız. Siz de hemen bizimle iletişime geçerek İstanbul Başakşehir diş tedavi hizmetlerimizden faydalanabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Bize Sorun!
Randevu Formu