Bize Ulaşın

All On Four

All on four uygulaması, aşırı düzeyde kemik kaybı olan hastalarda, protezin sabitlenmesi prosedürüne dayanan bir tedavi tekniğidir. Kemik kaybı sebebiyle protez kullanamayan hastalarda, all on four tekniğiyle başarılı sonuçlar almak mümkündür. Bu tedavi kapsamında 4 ya da 6 implant ile birlikte protezin sabitlenmesi sağlanmaktadır.

All on four tekniği sayesinde hastalar protez dişlerini sorunsuz biçimde kullanabilmektedir. Bu tedavi gülüş tasarımı uygulamalarında önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle çiğneme, ısırma ve konuşma gibi fonksiyonlarda hiçbir sıkıntıya neden olmaması nedeniyle, gün geçtikçe daha çok hasta tarafından tercih edilmesini sağlamıştır.

All On Four Tedavisi Nasıl Yapılır?

All on four tedavisi öncesinde, hastanın kapsamlı bir muayenesi gerçekleştirilmektedir. Bu muayene sırasında dişlerin tedavisinde hangi yöntemin tercih edileceğine karar verilmektedir. Muayene esnasında, bazı hastalarda diş çekimi yapılması gerekebilmektedir. Diş çekimlerinin ardından ise dental implant yerleştirme aşamasına geçilmektedir. Tedaviye başlamadan önce, hastadan alınan ölçülere bağlı olarak uygun protez hazırlanır.

İmplant uygulamasının ardından ise hastaya geçici protezleri takılmaktadır. Bu protezler sabitlenerek, hastanın aynı gün içerisinde protez dişlerini kullanması sağlanır. Diş hekiminin belirleyeceği süre sonunda ise kalıcı olan ve hastanın daimi olarak kullanacağı protezler yerleştirilir. Bu tedavi yönteminde kullanılan implantlar; klasik implant uygulamalarında kullanılan titanyum materyallerden hazırlanmaktadır. Buna karşın bu tedavi yönteminde önemli bir fark vardır. Diş olmayan hastalarda diş kayıplarının giderilmesi için  ya da 10 adet implant kullanılması gerekir. Buna karşın all on four olarak da bilinen tedavilerde genellikle 4 adet implant yeterli olur. Bazı ender hastalarda altı implant kullanımı da gerekebilir. Kaç adet implant gerektiğine, hastanın durumuna bağlı olarak diş hekimi karar verecektir.

Genel olarak ön dişlerde kemiğin ideal kalınlıkta olduğu alanlara 2 ve çene kemiğinin arka kısmına 2 adet olmak üzere 4 implant yerleştirilir. Ön bölümlerdeki implantlar dik açı ile yerleştirilmektedir. Arkadaki implantlar ise 15 ila 45 derecelik açıyla konumlandırılır. Bunun temel amacı sağlamlık konusunda maksimum verimi yakalamaktır.

Bu tedavi yöntemi hastalar açısından son derece pratik ve konforludur. İmplant yerleştirmesi işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu sebeple hastanın acı ya da ağrı çekmesi engellenir. Bu avantajları nedeniyle ağzında diş olmayan hastalar all on four tedavisini tercih etmektedir.

All On Four Tedavisi Kimlere Uygulanır?

All on four tekniği genel olarak tüm dişlerini kaybetmiş olan hastaların tedavisinde kullanılmaktadır. Bununla birlikte dişlerinin çoğunu kaybetmiş olan ve kalan dişlerin de çekilmesi gereken durumlarda protez diş uygulamasında bu tedavi yöntemi kullanılabilmektedir. Bu tedavi yönteminin yapılabilmesi için öncesinde kalan dişlerin çekilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Özellikle alt ve üst çene kemiği kaybı yüksekse, bu tedavi yöntemi tercih edilmelidir.

All on four tedavi tekniğinde hastaların aynı gün içerisinde protez dişleri kullanmaya başlaması önemli bir avantajdır. Bu sayede konuşma ve beslenme sorunlarının önüne geçilmektedir. Kemik kaybı olan hastalar açısından all on four tedavi tekniği de ideal yöntemdir.

Dişlerin tedavi süreci başlamadan önce yapılan muayenede diş eti rahatsızlıkları gibi çeşitli sorunların tespit edilmesi durumunda, öncelikle bu sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik tedavi uygulanmaktadır. Diş hekimliğinde yaygın olarak kullanılan bu yönteme uygun olup olmadığınızı öğrenmek için doktorunuzdan randevu alabilirsiniz.

All On Four İmplantın Avantajları

All on four tedavi tekniğinin, bazı avantajları vardır. Bu avantajların başında ise başarı oranının çok yüksek olması gelmektedir. Bunun yanı sıra şu maddeler sıralanabilir;

  • Tedavi süresi son derece kısadır.
  • Bu tedavi yöntemi kemik kaybının önlenmesine yardımcı olur.
  • Konforlu bir iyileşme süreci vardır. Bu sayede tüm hastalar tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.
  • Estetik açıdan hastaların özgüvenini destekleyen bir tedavi yöntemidir.
  • Konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında önemli oranda düzelme elde edilir.
  • Cerrahi işlem yapıldığı gün geçici protezler uygulanır. Bu sayede hasta beslenme ve konuşma fonksiyonlarında herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır.
  • Bu tedavi yönteminde az sayıda implant kullanılması, maliyetleri de düşürmektedir.
  • Protezlerin konuşma ve beslenme sırasında çıkması gibi bir sorun yaşanmamaktadır.
  • Görüntüsü doğal diş yapısına benzediği için estetik açıdan başarılıdır.

All On Four İmplant Fiyatları

All on four, birçok avantajı nedeniyle hem hastalar tarafından hem de diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla birlikte all on four tekniğiyle tedavi olmak isteyen hastalar fiyat bilgisini de merak edebilir. Bu teknikle yapılacak olan tedavi konusunda net bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Tedavi sırasında yapılacak olan her bir işlem, fiyatları doğrudan etkileyecektir. Örnek vermek gerekirse, hastaya yapılacak her diş çekimi uygulaması, fiyata da yansıyacaktır. Bunun yanı sıra yeterli kemik oluşumunun olmaması durumunda öncelikle bunun tedavisini yapmak gerekmektedir. Bu gibi tedaviler de fiyatlara etki edecektir.

Tedavi işlemlerinin yanı sıra kullanılacak olan materyaller de fiyatlara etki eden diğer faktörlerdir. Tüm bunlara karşın all on four tekniğinde daha az sayıda implant kullanılması, tedavinin maliyetini aşağıya çekmektedir.

Dentaliva Diş Kliniği olarak, all on four tekniğini, deneyimli diş hekimlerimiz ile başarılı biçimde uyguluyoruz. Siz de böylesi bir tedaviye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Tedavinizin planlanması için bizimle hemen iletişime geçerek ilk randevunuzu oluşturabilir ve avantajlı fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Randevu Formu
Lütfen aşağıdaki formu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.
Benzer Tedaviler

All on 6 dental uygulaması; aşırı derece kemik kaybı sorunu yaşayan hastalar için protezin sabitlenmesi prensibi ile ön plana çıkan ve hastalar için avantaj sağlayan çok önemli bir tedavi tekniği olarak karşınıza çıkar.

Devamı

Subperiostal implantlar, özellikle çene kemiği yetersiz kalan hastalara uygulanan bir tedavi yöntemi olarak karşınıza çıkar.

Devamı
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bize Sorun!
Randevu Formu