Bize Ulaşın

All On 6

All on 6 dental uygulaması; aşırı derece kemik kaybı sorunu yaşayan hastalar için protezin sabitlenmesi prensibi ile ön plana çıkan ve hastalar için avantaj sağlayan çok önemli bir tedavi tekniği olarak karşınıza çıkar. Kemik kaybından kaynaklanan bazı durumlarda protez kullanamayan hastalar için all on six implant tekniği yüksek başarı oranlarına sahip bir tedavi şeklidir. Bu tedavi kapsamında 4 ya da 6 implant ile beraber protezin sabitlenmesi mümkün hale gelir.

All on 6 implant tekniği ile hastalar protez dişlerini sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilir. Bu tedavi ağız sağlığınızı koruma altına alırken diğer yandan diş eksikliğinin yerini tutarak çok önemli bir yer tutar. Özellikle ısırma, çiğneme ve konuşma gibi temel fonksiyonları yerine getirerek hiçbir sorun çıkarmaması nedeniyle, gün geçtikçe çok daha fazla sayıda hasta tarafından tercih edilir.

All on 6 tedavisi öncesinde hastanın çok kapsamlı bir diş muayenesinden geçmesi gerekir. Söz konusu olan bu muayene sonrasında diş tedavisinde hangi yöntemin tercih edileceğine karar verilmesi çok önemlidir. Muayene sırasında bazı hastalara diş çekimi yapılması gerekildiği için, diş çekimleri sonrasında dental implant yerleştirme aşamasına geçilebilir. Tedavi sürecine başlamadan önce hastadan alınan ölçülere bağlı olarak uygun bir protez hazırlığına başlanır.

İstanbul All on 6 İmplant Tedavisi

İmplant uygulamasının sonrasında ise hastaya geçici protezler takılır. Bu protezler sabitlendiğinde, hastanın aynı gün içerisinde protez dişlerini kullanmaya başlaması sağlanır. Diş hekimin belirlediği süre sonuna gelindiğinde, artık kalıcı olan ve hastanın sürekli şekilde kullanması hedeflenen protezlerin yerleştirilmesi işlemine sıra gelir. Bu tedavi yönteminde kullanılan implantlar; klasik implant uygulamasından kullanılan titanyum malzemesi ile hazırlanır. Buna bağlı olarak bu tedavi yönteminde bilinmesi gereken çok önemli bir fark vardır.

Dişi hiç olmayan hastalarda diş kayıplarının giderilmesi için 10 adet implantın kullanılması gerekebilir. Buna karşın all on 6 dental implant olarak da nitelendirilen tedavi yöntemlerinden genel olarak 4 adet implant yeterli olabilir. Bazı nadir hastalarda ise 6 implant kullanımına ihtiyaç duyulma ihtimali vardır. Kaç adet implant gerektiğine ise hastanın kişisel durumunu göz önünde bulundurarak diş hekimi karar verebilir.

Genellikle ön dişlere kemiğin istenilen kalınlığa ulaşması ile 2 ve çene kemiğinin arka bölümüne ise 2 adet olmak üzere toplam 4 adet implant yerleştirilir. Ön bölümlerde bulunan implantlar ağız içerisinde dik açıyla konumlandırılır. Bunun temel sebebi ise sağlamlık konusunda üst düzey kalitede bir verim elde etmektir. Bu tedavi yöntemi hastalar için son derece konforlu ve pratik olmakla beraber, implantın yerleşme işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu yüzden hastaların tedavi sırasında acı ya da ağrı çekmesine engel olunur. Bu ayrıcalıklı özellikleri ile ağzında diş olmayan hastalar için all on 6 dental implant tedavisi tercih sebebi olarak görülebilir.

All on 6 implant tekniği genel olarak bütün dişlerini kaybetmiş hastaların tedavisinde aktif olarak kullanılır. Bununla beraber dişlerinin büyük bir çoğunluğunu kaybetmiş olan ve kalan dişlerin de çekilmesi gerektiği durumlarda protez diş uygulaması için bu tedavi yöntemi tercih edilebilir. Bu tedavi yönteminin hayata geçirilebilmesi için ilk olarak kalan dişlerin çekilmesi gerektiği bilinmelidir. Özellikle üst ve alt çene kemiği kaybının yüksek olduğu durumlarda bu tedavi yöntemi son derece ideal çözümler sunar.

All on 6 tedavi tekniğinde hastaların aynı gün içerisinde protez dişlerini kullanmaya başlaması çok önemli bir avantaj olarak nitelendirilebilir. Bu sayede beslenme ve konuşma gibi sorunların önüne geçmek mümkün hale gelir. Kemik kaybı yaşayan hastalar için all on 6 tekniği işe yarar.

All on 6 dental tedavi tekniğinin hastalara sunduğu çok önemli avantajlar vardır. Bu avantajların başında ise başarı oranının çok daha yüksek olması vardır. Bunun yanında ön plana çıkan diğer avantaj sağlayan maddeler şu şekilde sıralanabilir:

  • Bu tedavi yöntemi, hastaların kemik kaybı yaşamasının önüne geçer,
  • Tedavi süreci oldukça kısadır,
  • Çok konforlu bir iyileşme süreci söz konusudur. Bu yüzden tüm hastalar all on 6 tedavi tekniğini rahatlıkla tercih edebilir,
  • Çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının önemli oranda düzelmesini mümkün kılar,
  • Estetik konuda hastaların özgüvenini güçlendiren iyi bir tedavi şeklidir,
  • Bu tedavi yönteminde çok az sayıda implant kullanılması, genel olarak tedavi maliyetinin düşmesine neden olur,
  • Cerrahi bir işlem yapıldığı için geçici protez uygulaması yapılır. Bu sayede hastalarda konuşma ve beslenme fonksiyonlarında hiçbir sıkıntı yaşanmaz,
  • Görüntü olarak doğal dişlerinize çok benzediği için estetik açıdan başarı oranı çok yüksektir.

Dişlerin tedavi süreci başlamadan önce yapılan detaylı muayenelerde diş etlerinde rahatsızlık gibi farklı sorunların tespit edilmesi durumunda, ilk olarak bu sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Diş hekimliğinde yaygın olarak tercih edilen bu yöntem için uygun olup olmadığınızı anlamanın en kolay yolu diş hekiminden randevu almaktır.

İstanbul all on 6 implant tedavisi konusunda her zaman profesyonel uygulamaları hayata geçiren Dentaliva; alanında uzman ekibiyle ağız ve diş sağlığınız konusunda beklentilerinizi karşılar.

All On 6 İmplant Fiyatları

All on 6 implant tedavisi, birçok avantajı beraberinde getirirken hem hastalar tarafından hem de diş hekimleri tarafından çok sık şekilde tercih edilen bir tedavi şeklidir. Bununla beraber all on 6 dental tekniğiyle tedavi olmayı tercih eden hastalar fiyat konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Bu teknik kullanılarak yapılacak olan tedavi konusunda net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Tedavi sırasında yapılacak olan her bir işlem fiyatı doğrudan etkiler. Örneğin; hastaya yapılacak her diş uygulaması fiyata doğrudan yansıt. Bununla beraber yeterli kemik oluşumunun olmadığı zamanlarda ilk olarak bunun tedavisi uygulanmalıdır. Bu ek tedaviler de fiyat üzerinde etkili olacaktır.

Tedavisinin yanı sıra kullanılacak malzemelerin fiyat üzerinde etkili olduğu unutulmamalıdır. Bunlara karşı all on 6 dental tedavisinde daha az sayıda implant kullanılması, tedavinin genel maliyetinin aşağı çekilmesine neden olur.

Dentaliva; başta all on 6 dental tedavi tekniği olmak üzere ağız ve diş sağlığı konusunda hayatınızı kolaylaştıran ve daha güzel bir gülüşe sahip olmanızı sağlayan tedavi yöntemleriyle büyümeye devam eden bir diş kliniğidir. Uzun yıllardır diş kliniği olarak hizmet verirken, alanında uzman diş hekimleri ve personeller ile hastalarına huzur ortamında tedavi yöntemleri sunar. Sizde Dentaliva kalitesinde daha sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmak için web sitemizi ziyaret edebilir ve web sitemizde yer alan irtibat numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Randevu Formu
Lütfen aşağıdaki formu doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.
Benzer Tedaviler

Subperiostal implantlar, özellikle çene kemiği yetersiz kalan hastalara uygulanan bir tedavi yöntemi olarak karşınıza çıkar.

Devamı

All on four uygulaması, aşırı düzeyde kemik kaybı olan hastalarda, protezin sabitlenmesi prosedürüne dayanan bir tedavi tekniğidir.

Devamı
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bize Sorun!
Randevu Formu