Bize Ulaşın

Gummy Smile

Gummy Smile

Gummy smile diğer bir adıyla diş eti gülümsemesi, gülerken veya konuşurken diş etlerinizin normalden fazla görünüyor olması anlamına gelmektedir. Gülümsemenin güzelliğini bozması ile birlikte gülüş estetiği ihtiyacı hissettiren bu durum dişlerin asıl büyüklüklerinden çok daha fazla büyük görünmelerine sebep olur. 

Gummy Smile’a sahip olan kişilerde dişlerdeki diş etleri çok daha ön plana çıkmaktadır. Bu durum bireylerde estetik açıdan olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Sosyal yaşamı etkileyen gummy smile için belli tedaviler geliştirilmiştir. Bu sayede bireyler kendinden emin gülüşlere kavuşarak sosyal hayata özgüvenle katılabilirler.

Gummy Smile (Gülüş Estetiği) Nedenleri Nelerdir?

Gülüş estetiğini etkileyen gummy smile nedenleri şunlardır;

  • Üst çenenin vertikal yönde aşırı büyümesi
  • Üst çenenin dış kısmında oluşan kemik büyümesi
  • Bazı hipertansiyon ilaçlarının yan etkisi olarak diş etlerinin zamanla normalden fazla büyümesi
  • Diş eti hastalıklarına bağlı olarak inflamasyon
  • Üst dudak kasının hipermobil olması
  • Üst dudağın ince olması
  • Diş yüksekliğinin küçük olması

Gummy Smile Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gummy smile tedavisi için kalıcı ve geçici yöntemler bulunmaktadır. Geçici olan yöntem gummy smile botoksudur. Kalıcı olan yöntem ise kuron boyu uzatma operasyonudur. Bu tedavi yöntemlerinden hangisinin tercih edileceğine bireyin ihtiyacı ve diş hekimliği görüşü sonrası karar verilmektedir.

Botoks Uygulaması İle Gummy Smile Tedavisi

Gummy smile botoks tedavisi, burun deliklerinin yan taraflarından söz konusu olan bölgeye lokal anestezi uygulanarak yapılan bir işlemdir. Sterilizasyon yapıldıktan sonra işleme geçilerek genelde iki adet enjeksiyon noktası belirlenerek yapılmaktadır. Çok ince uçlu iğneler kullanılarak yapılan bir tedavidir ve işlem esnasında acı hissedilmez.  Gummy smile tedavisinde uygulanan botoksun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ağrı duyulmadan yapılan bu tedavinin etkisi 4-6 aya kadar devam edebilmektedir. İşlem süresi oldukça kısa olmakla birlikte günlük yaşama hemen dönülmesinde sakınca yoktur.

Botoks Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Botoks uygulamasında deriye iğne girişi yapıldığı için uygulamanın yapıldığı gün içerisinde makyaj yapmaktan kaçınılmalıdır. Kan damarlarının genişlemesine yol açan bu tedavi sonrası alkol kullanılmaması uygun olacaktır. Buharlı ortamlardan ve aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır. Bunun dışında çene ve dudak hareketlerine normal bir şekilde devam edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Gummy Smile Botoksu Kimlere Yapılabilir?

Diş etlerinde bu sorunu yaşayan 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek için uygulanabilmektedir. Bunun dışında istisnai durumları olan kişiler için yapılabilirliği değişebilmektedir.

Botoks Uygulaması Kimlere Yapılmamalıdır?

Botoks uygulaması, kan sulandırıcı kullanan, kanama bozukluğuna sahip olan, uygulamanın yapılacağı bölgelerde enfeksiyonu bulunan, kanser tedavisi gören, hamile ve emziren, kas hastalığı bulunan bireylerde yapılmaması uygun olacaktır. Bu gibi durumlara sahip olan bireyler diş hekimleri ile detaylı bir şekilde görüşerek planlama yapmalıdır. Diş hekiminizi bu gibi durumlarda muhakkak bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Gummy Smile Botoks Uygulaması Yüz İfadesini Etkiler Mi?

Gummy smile botoks uygulaması yapılırken yüz kaslarına hiçbir şekilde müdahale yapılmaz. Bu sebeple yüz ifadenizde herhangi bir değişime sebep olmayacaktır.

Kuron Boyu Uzatma Operasyonu Nedir?

Kuron boyu uzatma operasyonu, gülüş esnasında gözüken üst dişlerin üzerindeki diş eti seviyesinin fazla olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Bu işlemdeki temel amaç görünür diş miktarını arttırmaktır. Diş boyu uzatma ve diş uzatma olarak da bilinmektedir. Gummy Smile’a sahip olan bireylerde diş etleri normalden oldukça fazla görünmektedir. Gingivektomi, flep cerrahisi, cerrahi ekstrüzyon bu sorunu düzeltmeye yönelik cerrahi tekniklerdir.

Gingivektomi

Diş boyu uzatma teknikleri arasında gingivektomi en yaygın olarak kullanılmaktadır. Hastanın durumuna göre lazer, neşter veya elektrokoter kullanılarak istenmeyen durum ortadan kaldırır. Lokal anestezi uygulanarak yapılan bu işlem için hastalar ağrı hissetmez. Günümüz teknolojisinde kullanılan lazer yöntemi ile hastalar daha kısa sürede iyileşmektedir.

Flep Cerrahisi

Diş etlerine kesi yapılarak bir doku flebi oluşturmak gerekmektedir. Dişin ne kadar açığa çıkarılacağı belirlenerek ekstra doku ve flep kaldırılır. Daha sonra kapak dişin köküne doğru yeniden belirlenmelidir ve karar verildikten sonra dikişle sabitlenir. Bu cerrahi işlem uygulandıktan sonra sargı ve pansuman gibi durumlara ihtiyaç duyulmamaktadır.

Cerrahi Ekstrüzyon

Bu cerrahi teknik, dişler diş eti altında kırıldığında tercih edilmektedir. İstenilen yere diş eti seviyesini getirtmek için kullanılmaktadır.

Kuron Boyu Uzatma Operasyonu Zararlı Mıdır?

Kuron boyu uzatma operasyonu estetik bir gülüş için oldukça önemlidir. İstenilen görüntüye kavuşmak ve rahat bir şekilde gülümseyebilmek için Gummy Smile’a sahip olan hastalar bu yönteme başvurmaktadır. Bireyler arasında bu operasyonun zararlı olup olmadığı hakkında pek çok soru işareti dolaşmaktadır. Fazla olan diş etinin alınması ile yapılan kuron boyu uzatma operasyonlarının diş ve diş etlerine bir zararı bulunmamaktadır. Estetik görünüm dışında sağlık açısından da fayda sağlayan operasyonlardır. Diş etlerindeki çürük oluşumunu azaltmaya yardımcı olmaktadır. Hekiminiz gerekli gördüğü durumlarda tereddüt etmeden yaptırabileceğiniz güvenilir bir operasyondur.

Kuron Boyu Uzatma Operasyonu İyileşme Süresi Nedir?

Kuron boyu uzatma operasyonunun iyileşme süreci işlemin büyüklüğüne ve kemiğe yapılan müdahalelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle operasyonu geçiren hastalar bu dönemi ağrısız olarak atlatmaktadır. Kuron boyu uzatma operasyonundan sonra hasta kendini iyi hissediyorsa günlük yaşantısına hemen dönebilmektedir. Diş hekiminiz ile irtibat halinde olursanız iyileşme süreciniz daha da hızlanmış olacaktır.

Kuron Boyu Uzatma Operasyonu Neden Yapılır?

Kuron boyu uzatma operasyonu diş etlerinde estetik görünümü bozan bir durum bulunan kişilerde yapılmaktadır. Güzel ve sağlıklı bir gülüş için, yapı bozulmalarını ortadan kaldırmak için, renk değişimleri, yamukluk, fibröz ve ödematöz oluşumlarını önlemek için, kısa görünen dişleri uygun boyuta getirmek için yapılmaktadır. 

Eğer sizde bunlardan rahatsız oluyorsanız bu operasyon için diş hekiminiz ile irtibata geçebilirsiniz. Dentaliva‘nın uzman hekimlerinden kolaylıkla randevu alabilir, sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Gummy Smile Fiyatları 2023

Gummy smile tedavi fiyatları işlemin yapıldığı diş kliniğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Tercih edilecek yöntem, diş hekimi işlem ücreti, ağız içerisinde oluşabilecek diğer tedaviler belirlenerek fiyat ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle gummy smile işlemi için muayene olmadan net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. 

Önemli olan alanında uzman ve bu alanda büyük tecrübelere sahip diş hekimleri ile irtibata geçmektir. Hekim tercihi oldukça önemlidir. Dentaliva Klinik içerisinde bulunan diş hekimleri alanın uzman ve tecrübe sahibidirler. Fiyat performans noktasında en iyi sonucu alabileceğiniz bir diş kliniğidir. Dentaliva’nın web sitesi üzerinden kolaylıkla randevu oluşturabilir son derece kaliteli bir sağlık hizmeti alabilirsiniz. 

İletişim Formu
Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bize Sorun!
Randevu Formu