Bize Ulaşın

Gingivektomi Nedir, Nasıl Yapılır?

Gingivektomi Nedir, Nasıl Yapılır?

Diş eti rahatsızlıklarından biri olan gingivektomi diş etlerinin öne doğru çıkık olması durumu olarak gösterilir. Bu durum kişilerin sosyal anlamda özgüvensiz hissetmelerine neden olur. Çıkık diş eti görünümü için geliştirilen gingivektomi istenen görünüşü kişilere sunmaktadır.

Dentaliva kliniğimiz tarafından yapılan bu cerrahi operasyon sonunda kişi kısa süre içerisinde iyileşme göstermektedir. Aynı şekilde diş sağlığını tehlikeye atmayan durumlardan biridir. Cerrahi olarak alınan bu diş etleri daha geride ve olması gereken konuma getirilerek sağlıklı ağız gülüşü sunmaktadır.

Bazı bireylerin ağız içerisinde yer alan diş etleri daha çıkık bir pozisyondadır. Bu gibi durumları tedavi eden kliniğimiz Dentaliva hastaya özel bir tedavi programı oluşturmaktadır. Yapılan tedaviler sonunda hasta istediği görünüme kavuşmaktadır.

Diş hekimlerine güvenen hastalar bu operasyonu çok daha rahat bir şekilde atlatmaktadır. Aynı zamanda diş boyu ve uzaklığına uygun şekilde gingivektomi tedavisi yapılmaktadır. Dişi ipi kullanımı da bu sayede kolaylaşmaktadır. Ağız içerisinde hijyen oluşturmak isteyen hastalar yaşadıkları sorunları tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Gingivektomi Nedir ve Kimlere Yapılır?

Gingivektomi diş eti çok belirgin ve çıkık olan hastalara yapılan tedavilerden biridir. Bu tedavi genel olarak cerrahi bir müdahale olarak bilinir. Diş etlerinin üzerine yapılan operasyon sayesinde daha estetik bir diş eti görünümü sağlanır. Buna bağlı olarak hastalar gülüş estetiği de olmaktadır.

Çok fazla kişi gingivektomi ile gingivoplasti arasındaki fark araştırması yapmaktadır. Her ikisi de cerrahi bir operasyondur. Gingivektomi gülümserken sorun yaşama durumlarını meydana çıkartmaktadır. Aynı zamanda kişilerde oluşan konuşma bozuklukları da bu şekilde giderilmektedir.

Hastalar gingivektomi hangi durumlarda uygulanır sorusunu da araştırmaktadır. Bu operasyon diş etleri fazla ileri konumda olan hastalar için yapılmaktadır. Gingivektomi nasıl yapılır için ameliyat ile diş etlerinin alınması şeklinde operasyon tamamlanır. İşlem sonrasında hastalar daha sağlıklı konuşmakta ve istediği gibi gülmeye başlamaktadır.

Gingivektomi tedavisi sağlıklı bir diş yapısı oluşturmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda bu tedavi yöntemi ile beraber gülüş tasarımı ya da gülüş estetiği işlemleri yapılmaktadır. Dentaliva içerisinde tüm bu işlemler yer almaktadır.

Gingivektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gingivektomi cerrahi müdahale uygulamalarından biridir. Bu operasyon ile beraber diş etleri olması gereken konuma getirilmektedir. Dentaliva içerisinde yer alan uzman diş hekimi tarafından bu işlemler yapılmaktadır. Hasta ilk olarak muayene olmaktadır. Daha sonra diş etlerinin ve ağız içinin filmi alınır. Buna uygun bir tedavi ve operasyon şekli belirlenir.

Ameliyat sürecinde hasta baygın olur. Diş eti dokusu fazla olan hastalara yapılan bu işlem oldukça hızlı iyileşme gösteren cerrahi operasyonlardan biridir. Aynı zamanda uygulama sonunda kişiler istedikleri gibi gülmekte ve konuşmaya başlamaktadır.

Gingivektomi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Lokal anestezi ile yapılan bu işlem hastanın diş etlerinden rahatsızlık duyduğu alanlarda yapılmaktadır. Diş etleri çıkık olan kişilere yapılan bu operasyon oldukça sağlıklıdır. İyileşme süreci hızlı bir şekilde ilerleyen gingivektomi diş eti sorunu yaşayan kişilere uygulanır.

Günümüz popüler tedavi yöntemlerinden biridir. Aynı zamanda daha estetik bir diş görünümüne sahip olmak isteyen kişiler bu tedaviyi tercih etmektedir. Tedavi süreci boyunca hastalar tamamen sağlıklı iyileşme göstermektedir. Herhangi bir sıkıntı ya da günlük işlerin aksama durumu yaşanmamaktadır.

Gingivektomi Operasyonunun İyileşme Süresi Nasıl İlerler?

Gingivektomi operasyonunun iyileşme süreci tamamen hastaya bağlıdır. Düzenli doktor kontrolü ve ağız içi hijyen bakımları ile beraber hızlı iyileşme yaşanmaktadır. Bunun için iyileşme süreci 3 ila 4 hafta aralığında değişmektedir. Cerrahi bir operasyon olması hastaların kendilerine daha iyi bakmalarına yol açmaktadır.

Günümüzde pek çok kişinin olduğu bu ameliyat sağlıklı bir diş görünümü oluşturmaktadır. Gingivektomi tedavisi sonrasında hassasiyet yaşanabilmektedir. Bu nedenle hastanın tükettiği besinlere dikkat etmesi gerekir. İlaç kullanımının da düzenli olması beklenir.

Operasyon Öncesi Hastalara Nelere Dikkat Etmelidir?

Operasyon öncesi hastalar için hazırlık süreci başlamaktadır. Ağız içerisinde en baskı olan yerlere uygulanan bu tedavi için hasta kendisini hazırlamalıdır. Bunun için operasyon öncesi alkol ve sigara tüketiminden uzak durulmalıdır. Aynı şekilde operasyon öncesinde dişlerin temizlenmesi gerekmektedir.

Özellikle ağız bakım suları ile gargara yapmak bakteri oluşumunu ya da operasyon sonrası iltihaplanmaları engellemektedir. Ağız içi hijyenin oluşmasının ardından operasyon süreci başlamaktadır. Hijyenin eksik olduğu işlemlerde enfeksiyon oluşum riski de artmaktadır.

Operasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrasında hastalar ilk 10 gün dikkat etmelidir. Özellikle tüketilen sıvı ve katı besinlerin diş etlerine zarar vermeyecek şekilde olması gerekir. Aynı zamanda dişler çok hassas biçimde temizlenmelidir. Ağız içerisinde bulunan bandajlar ile hasta yemek yemede zorluk yaşayabilir.

Bu durum yalnız 10 gün devam etmektedir. Ardından daha sağlıklı yemek yeme durumu oluşmaktadır. Yumuşak ve sıvı olan besin tüketimine ağırlık verilmelidir. Aynı zamanda yiyeceklerin ekşi ya da acı olmaması gerekir. Hasta kendisine verilen ilaçları da düzenli bir şekilde almalıdır.

Gingivektomi Operasyonun Faydaları Nelerdir?

Gingivektomi operasyonun faydaları arasında en çok kişi kendisini sosyal hayatta iyi hissetmeye başlamaktadır. Özgüven problemlerinin en temel nedenlerinden biri bu gibi sorunlardır. Bu sorunun giderilmesi ile kişi daha rahat gülümsemekte ve konuşmaktadır. Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan fayda sağlayan tedavilerden biridir.

Sosyal hayatta ve iş hayatında kişilerin kendilerini duygusal açıdan iyi hissetmesine yardımcı olur. Aynı zamanda yemek yeme sırasında yaşanan zorluklar da giderilmektedir. Tüm hastalar bu tedavi ile kendi yaşam kalitelerini arttırmaktadır.

Gingivektomi Operasyonu Fiyatları Nedir?

Diş eti rahatsızlıklarını giderme adına yapılan gingivektomi tedavisi için fiyat seçenekleri Dentaliva adresinde yer almaktadır. Hastaya uygun olacak şekilde verilen fiyatlar ile tedavi planı çizilmektedir. Çok fazla kişi bu operasyonun maliyetini merak etmektedir.

İşlem tamamen güvenli olduğu gibi aynı zamanda kişilerin sosyal hayatında da avantaj sağlamaktadır. Fiyat bilgisi almak isteyenler ilk olarak Dentaliva kliniğimizi ziyaret etmekte ve muayene olmaktadır. Cerrahi bir operasyon olması adına hastalar uzman hekimler ile birebir görüşme yapması tavsiye edilir.

Ağız ve Diş Sağlığını Korumak İçin Neler Yapılır?

Ağız içi diş sağlığını korumak isteyenler bakıma, hijyene ve sağlıklı diş yapısına özen göstermelidir. Bunun için düzenli kontrol ve muayenelerin olunması avantaj sağlar. Üstelik diş etinin çıkık olması pek çok kişide hijyen problemlerine de yol açmaktadır. Bu durumu gidermenin en iyi yöntemlerinden biri ise gingivektomi operasyonlarıdır.

Operasyon cerrahi müdahale alanına girmektedir. Üstelik kişiler bu işlem sonunda ağız ve diş hijyenini daha rahat yerine getirmektedir. Her bir hasta için özel tedavi yapılmaktadır. Bu işlemler ağız içinde zararlı bakteri oluşumuna neden olan şeyleri alır.

Ağız İçi Cerrahi Operasyonlar Tehlikeli mi?

Ağız içi cerrahi operasyonlar her operasyonda olduğu gibi risk taşımaktadır. Fakat Dentaliva uzman hekimleri bu operasyonları en sağlıklı ve risksiz şekilde tamamlar. Kişiye öncesinde yapılan muayene ile nasıl bir tedavi yapılacağına karar verilir. Operasyon son derece başarılı geçerek hastalar diledikleri görünüme kavuşturulur. Ağız içi cerrahi operasyonlarının herhangi bir hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Üstelik son derece sağlıklı olan işlemlerdir.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bize Sorun!
Randevu Formu