Bize Ulaşın

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, günümüzde teknolojik gelişmelerinin artmasından sonra diş hekimliğinde birkaç branş bir araya gelerek yapılan uygulamaların birleştiği bir daldır. Diş hekimliğinde uygulanan yöntemler günümüzde çok fazla gelişmiş durumdadır. Bu işlemlerde esas amaç kişinin güzel gülebilmesi ve dişlerde bulunan problemlerin kalıcı olarak çözülmesidir.

Dişteki problemlerin en başında, renk kusurları gelmektedir. Estetik gülüş için diş rengi çok önemlidir. Sarı renkte olan dişler, gülüş konforunu düşürür. Eğer kişi dişlerinin sarı olmasından ya da genel anlamda diş renginden memnun değilse diş beyazlatma işlemi tercih edilir. Bu işlem hekim kontrolünde çok basit bir şekilde halledilir.

Daha ileri durumlarda ise devreye gülüş tasarımı girmektedir. Estetik diş hekimliği uygulamalarında öne çıkan gülüş tasarımında kişinin daha güzel bir gülüşe sahip olması hedeflenmektedir.

Gülüş Tasarımı Uygulamaları Nelerdir?

Bonding uygulaması, doğal dişler hiçbir bir zarar vermeden dişlerde kırık ya da çatlak bölümlerin düzeltilmesi ve ufak düzeltmelerle daha güzel bir gülüş elde etmeyi sağlar. Bu işlemin diğer adı porselen lamina uygulaması olarak bilinir. Porselen laminalar sayesinde kişinin dişlerine en az zararı vererek gülüş kalitesini maksimumum seviyeye ulaştırmak mümkündür.

Hasta istekleri gülüş tasarımında her zaman ilk dikkate alınan unsurdur. Uzun diş talebi mümkün olduğu gibi bazı orta yaş kesimden insan dudak kırışıklığından rahatsızlık duyabilir. Uzman diş hekimi mumdan dişler hazırlayarak hastanı ağız içinde bu kalıbı dener ve gülüş tasarımını düzenleye düzenleye tam olarak oturtma gerçekleştirir. Ardından kalıbı alınan dişler bilgisayar ortamında okutulur ve ortaya içerisinde hiçbir şekilde metal barındırmayan, doğalından ayırt edilemeyecek kadar orijinal dişler hazırlanmış olur. 

Bu dişler kişinin yüzüne uygun tasarlanır ve hemen yapıştırma işlemi gerçekleştirilir. Sayılan bu işlemler bir hafta içerisinde, yaklaşık 3 kez diş hekimi ziyareti sonrasında tamamlanmış olur. Bu gibi durumlarda hasta memnuniyeti ön planda tutulduğu için, bunu elde etmek amacıyla bu işlemler uygulanır. Kişinin özgüvenini arttırmak için gülüş tasarımı olmazsa olmazdır.

Lamine diş tasarımları, dişlerin arasındaki bulunan boşluklarda da sıklıkla tercih edilir. Özellikle dişlerde çarpıklık, kısalık ya da kırık diş hallerinde lamine diş işlemlerinden faydalanmak aradığınız güzel gülüşe kavuşmak için etkili olacaktır.

Diş estetiğinde her zaman doğallık ön planda tutulur. Bu yüzden bu doğal yapı, kişiye kendini güzel hissettirir. Ayrıca bu sayede her ortamda istediği gibi gülebilme rahatlığını sunar. Yapılmış olan bir diş, çevre tarafından fark edildiğinde estetik güzelliğe kavuşulmuş demektir.

Diş eti estetiğinin bir diğer ismi pembe estetik olarak bilinir. Diş eti estetiğinde esas amaç diş etrafını sarmalayan yumuşak yada sert dokuda ortaya çıkmış, diş ya da diş etinden kaynaklı ağız ve diş problemlerinin çözülmesi işlemidir. Dişlerden çok diş eti rahatsızlıklarından mustarip olan kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilir.

Protez diş, kaybedilen dişin yerine farklı protezler konularak estetik ve diş fonksiyonunun yeniden kazanılması hedeflenmesi demektir. Eksik dişin yerine bu bölgenin eski görüntüsüne kavuşması için pek çok protez diş alternatifi konulabilir.

Estetik Diş Hekimliği Dentaliva Güvencesiyle Sizlerle

Ağız ve diş sağlığın söz konusu olduğunda, sağlık kadar önemli olan bir diğer etken estetik anlamda güzelliktir. Güzel ve sağlıklı olmayan dişler, kişinin özgüvenini doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden güzel ve etkileyici bir gülüşe sahip olabilmek için dişlerde meydana gelmiş hasarları giderip, yerine çok daha şık bir görünüm sağlayan estetik diş hekimliği uygulamalarından yararlanmak da bir sakınca yoktur. Hangi işlemi dişlerinizde uygulamak istediğiniz ise tamamen hasta istek ve talebiyle doğru orantılıdır.

Dentaliva, aradığınız tüm ağız ve diş tedavilerini özverili çalışma kadrosu ve uzman diş hekimleri tarafından bulabileceğiniz gibi, hayal ettiğiniz gülüş tasarımını sizin talebiniz doğrultusunda üst düzey kalite standartlarında uygulayan bir diş kliniğidir. Uzun yıllardan beri tecrübesini, kalitesini, disiplinli çalışma şeklini ispatlayan Dentaliva’ya gelerek sizde çok sağlıklı ve girdiği her ortamda güzelliğiyle dikkat çeken estetik, güzel gülüşlerin sahibi olabilirsiniz.

Diş Kliniğimiz hasta konforunu, memnuniyetini her şeyin önünde tutarak hizmet vermeye ve her geçen gün büyümeye, gelişmeye devam ediyor. Güler yüzlü personeliyle hastaların ev ortamı rahatlığını ve huzurunu yaşatmaya devam eden Dentaliva, her kitleye ve ihtiyaca en akılcı çözümler sunmaktan onur duyar. Dentaliva, güzel gülmek herkesin hakkı.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bize Sorun!
Randevu Formu