Bize Ulaşın

Astra İmplant

Astra İmplant

İmplant tedavisi, günümüzde çok fazla tercih edilen ve her geçen gün yaygın hale gelen bir yöntemdir. Pek çok insan artık daha bilinçlenip, ağız içinde bulunan sağlıklı dişlere zarar vermeden eksik dişlerin tedavisini gerçekleştirmek için harekete geçmektedir. Bu ancak implant olarak isimlendirilen, vida şeklinde aynı zamanda dik kökünün yerini tutan bir teknoloji sayesinde mümkündür. 

İmplant diş tedavisi, günümüzde diğer tüm diş tedavi alternatifleri ile kıyaslandığında en yüksek başarı ve dayanıklılık oranına sahiptir. Çene kemiğine vida yöntemi ile takılan bir implant, doğal eksik dişinizin yerini tutarak aynı ağız içinde aynı işlevi görür.

İmplant, çene kemiğine yerleştirirken ve protezler için destek niteliği taşıyan yapay bir diş köküdür. Yaşam konforu olarak implant, eksik dişlerin yerinde uzun ömürlü ve yaşam boyunca sorunsuz kullanım imkanı tanıyan, titanyumdan tasarlanan vidalardır. Farklı markaların implantları, malzeme özelliğinde ki farklılıklardan dolayı değişkenlik gösterir.

Daha sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olmak ve bu dişleri uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmak isteyenlerin ilk tercihi Astra İmplanttır. İmplant tedavisi, farklı ekipmanlar ve makinelere bağlı olarak büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir. Bu ekipmanların basında Astra İmplant gelmektedir.

İmplant Çeşitleri

İmplant dişlerin günümüzde kullanılan pek çok çeşidi mevcuttur. Ancak en yaygın şekilde kullanılan implant türü, vida şeklinde olan implanttır. Farklı markaların implantlarını bulmak, teknolojinin gelişmesinden dolayı çok daha kolay bir hal almıştır. Ancak bu noktada önemli olan diş hekiminizin hangi implantı çene yapınıza uygun bulduğudur. Ardından ekonominize hangisi uyuyorsa, tedavi sürecinde tercih ettiğiniz implantta o olmalıdır.

Bu anlamda dikkat edilmesi gereken implant tedavisini uygulayan diş hekiminizin tecrübesidir. Yanlış yere uygulanan bir implant, dişin üstünde yer alan protezin şekilsiz durmasına ve buna bağlı ileri dönemlerde konuşma zorluğu, yeme zorluğu gibi durumlarla karşı karşıya kalmasına neden olabilir. İmplant diş uygulayan diş cerrahının, aynı zamanda implantın protetik üst yapılarına da tam anlamıyla hakim olması önemlidir.

Eğer diş implantı tedavisi sırasında implantını ve üstünde bulunan protez farklı hekimler yapacaksa, birbirleriyle koordineli çalışmaları gerekir. Ancak protezi ve implant aynı hekim uygulanacaksa işler çok daha kolaydır. Diş hekiminiz zaten protez işlemini bizzat yapacağı için, implantları da ameliyat sırasında tamamen kendi protez planına uyarak kemiğe yerleştirecektir. Burada önemli olan implant markasının kalitesi kadar hekim operasyonunda güvenmektir.

Ayrıca günümüzde sahte implantlara da çok sık rastlanmaktadır. Sahte implantlar, nerede üretildiği belli olmayan ancak kaliteli markaların implatlarıyla aynı paketlere konularak satılan ürünlerdir. Her şeyde olduğu gibi implant konusunda da sahtecilik yapılırken, her zaman en güvenilir olan markaların ambalajları kullanılır ve piyasaya sürülür. Zaman zaman hekimler bile bu sahteciliği anlamakta zorlanabilirler. Hasta veya hekimler olarak sahte implantları ayırt etmek oldukça zordur. Bu yüzden işin ehli ve güvenilir bir diş kliniğinde, Astra implant tercih etmek gönül rahatlığı sunacaktır.

Astra implant, tüm markaların implantlarına bakıldığında güvenilirlik ve kalite bakımından piyasada bulunan tüm implatlaradan bir adım öne çıkıyor. Kısa süre içerisinde kullanım verimliliği ve ağız sağlığına hemen kavuşma avantajları sunan Astra implant en doğru seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca İsveç menşeli bir implant olması, tedavi sürecindeki olumsuzlukları en az seviyeye çekerken kalite bakımında beklediğiniz performansı sizlere sunuyor.

İmplant Uygulaması

Astra İmplant uygulaması konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar göz önünde bulundurulduğunda, uzun ömürlü kullanım imkânı yakalayabilirsiniz.

  • İmplant, çene kemiğine vida yöntemi sayesinde bir diş kökü hazırlanmasını sağlar. Bunun ardından ise diş kökünün üst kışında protez montaj işlemi gerçekleşir.
  • Çene yapısı ve ağız sağlığının implanta uygun olmaması halinde, ilk etapta bu aşamalarda gerekli incelemeler yapılır.
  • Diş etlerinde implanta bağlı olarak bir hassasiyet gelişmemesine özen gösterilir.
  • Özellikle çene kemiğinin implant uygulamasına uyumlu hale getirilmesi adına, çene kemiği güçlendirme işlemleri tamamlanır.

Diş hekimliği cerrahi söz konusu olduğunda, alanında uzman bir ekipten gereken desteği almak verimliliği ve konforu üst seviyeye taşıyacaktır. Elde edilmesi hedeflenen verimlilik en üst seviyeye çıksın diye, işlem öncesi genel ağız ve diş sağlığı kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Bunun hemen ardından implant tedavisine başlanabilir.

Astra implant işleminin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için ağız yapısıyla tam uyumlu bir diş için kalıp alınır. Bu kalıbın gerçek anlamda bir proteze çevrilmesinden önce, numune çıkarılır. Numuneye tarafınızdan onay verildiği takdirde üretime geçilir. Bu hazırlık sürecinde sorunsuz bir bekleme yaşanması adına uygun al yapı hazırlığına devam edilir. Size ise geçici kullanmanız için bir protez takılır. Bu şekilde günlük hayatınıza sorunsuz bir şekilde devam edebilmeniz hedeflenir.

Astra İmplant Dentaliva Güvencesinde

Astra İmplant uygulamasında, bu alanda ihtiyaç duyulan tüm tecrübe ve eğitimleri barındıran uzman ekiplerle iş birliği yapmanızda fayda vardır. Ancak bu sayede elde edilebilecek kullanım verimliliği artar ve tedavi sonrasında sonuç sizi memnun edebilecek seviyeye ulaşacaktır. 

Ağız ve diş sağlığı uzmanları, tedavi öncesi verimlilik adına gerekeni yaptıktan sonra, operasyon sonrası içinde yaptığı rutin kontrollerle ağız sağlığında herhangi bir sorun yaşanması halinde gereken müdahaleyi yapacaktır. Düzenli şekilde uzman kontrolüne gitmek, ağız sağlığını garanti altına almak demektir.

Dentaliva, bu anlamda ağız ve diş sağlığı konusunda uzman ekibi ve tecrübeli diş hekimleri sayesinde ihtiyacınız olan tüm işlemleri gönül rahatlığı ile kliniğimizde gerçekleştirmenizi hedefliyor. Güler yüzlü ekibi ve konforlu çalışma ortamında implant tedavilerini yaptırabileceğiniz gibi, diş bakımına dair tüm konularda gerekli desteği alabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığı şakaya gelmez. Bu yüzden sizde şimdi Dentaliva kalitesine dişlerinizi hemen teslim edebilirsiniz.

Randevunuzu hemen almak için WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin..
Bize Sorun!
Randevu Formu